HABER

Babylon Filminin Vizyon Tarihi Ertelendi

2021’in en çok beklenen filmlerinden biri olan Babylon filminden yeni bir açıklama geldi. 2021 yılında vizyona girmesi beklenen filmin vizyon tarihi 25 Aralık 2022 olarak değiştirildi. 

Ne yazık ki Covid19 nedeniyle sinema dünyasında birçok yapım sekteye uğruyor. Babylon da salgın sürecinden etkilenen filmlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Büyük bir planlamanın, özenli çalışmanın ardından tamamlanamayan filmlerin vizyon tarihlerinin sürekli ertelendiğini görüyoruz. Umuyoruz ki son açıklanan tarihte Babylon izleyicisine ulaşır. Şimdi kısaca filmin yapım sürecindeki gelişmelerden ve film konusundan bahsedelim.

Babylon Filmi

Babylon filmi

Yönetmenliğini ve senaristliğini Damien Chazelle‘nin yaptığı Babylon filminin başrolünde Brad Pitt ve Margot Robbie yer alıyor. Başlarda filmin başrol kadrosunda Emma Stone’ı görmüş olabilirsiniz ancak zamanlama hataları gibi sebeplerden ötürü Stone, ekipten ayrıldı ve yerine Margot Robbie geldi. 

Filmin yapımcı kadrosunda, Olivia Hamilton, Tobey Maguire, Matthew Plouffe ve Marc Platt bulunuyor. 2019’un Kasım ayında, Kaliforniya Film Komisyonu tarafından Golden State’teki dönem dramasının çekimleri için 17,5 milyon dolarlık vergi kredisi tahsis edildi.  Heyecanla beklenen filme olan beklenti oldukça yüksek diyebiliriz. Öyle ki Oscar’da iddialı bir film olacağı konuşuluyor. 

Babylon film konusuna dair detaylı bilgiler bulunmasa da, 1920’lerdeki Hollywood’un sessiz filmlerden sesli filmlere uzanan bir serüvenini konu edindiğini biliyoruz. Bizi hem tarihi bir yolculuğa çıkaracak hem de Hollywood’u daha yakından tanımamızı sağlayacak başarılı bir yapıt olacağını düşünüyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir