GenelHABER

Resident Evil: Raccoon Şehri (2021) Sinemalarda!

Resident Evil Raccoon Şehri, senaristliğini ve yönetmenliğini Johannes Roberts’ın yaptığı bir hayatta kalma hikayesini konu alıyor.  Capcom‘un birinci ve ikinci oyunlarının hikayelerinden uyarlanan, Resident Evil film serisinin yeniden uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Filmin başrolünde Skins dizisindeki Effy Stonem rolü ile tanıdığımız Kaya Scodelario yer alıyor. Korku ve gerilim filmi sevenler için sinemada izlemek için harika bir film önerisi diyebiliriz!

! Yazının sonunda Resident Evil Serisine dair kısa bir yazıya ulaşabilirsiniz.

Resident Evil Raccoon Şehri Film konusu

Resident Evil: Raccoon Şehri, tüm dünyada yayılan bir vahşetin Raccoon Şehri’ni ele geçirdiği gün yaşananları anlatıyor. Raccoon şehri, bir zamanlar ilaç devi Umbrella Corporation’ın hızla gelişen yuvasıyken artık ölmekte olan bir şehirdir. Şehirden ayrılan şirket, ardında çorak toprak ve yerin altında günden güne büyüyen bir kötülük bırakır. Bu kötülük gün yüzüne çıkınca şehir yaşanmaz hale gelir. Vahşetten sağ kurtulmayı başaran bir grup insan, Umbrella’nın ardındaki gerçeği keşfetmek ve hayatta kalabilmek için birlikte mücadele etmeye başlar.

Resident Evil: Raccoon Şehri Film Fragmanı

Resident Evil (Ölümcül Deney) Serisi

İlk defa 2002 yılında yayınlanan Resident Evil (Ölümcül Deney) Serisi, büyük beğeni toplamış ve bu film serisinde 6 film yayınlanmıştır.  Raccoon Şehri’ni Paul W. S. AndersonAlexander Witt ve Russell Mulcahy tarafından yönetilen aksiyon korku filmleri serisi Resident Evil’in yeniden başlatılması olarak düşünebiliriz. Resident Evil Film Serisi şu şekildedir;

1. Ölümcül Deney (2002)

2. Ölümcül Deney: Kıyamet (2004)

3. Ölümcül Deney: İnsanlığın Sonu (2007)

4. Ölümcül Deney: Ölümden Sonra (2010)

5. Ölümcül Deney: İntikam (2012)

6. Ölümcül Deney: Son Bölüm (2017)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir