DİZİ

Dexter Ekranlara Geri Dönüyor

Dexter izleyicilerine bu yıl müjdeli bir haber geldi! 2006 yılında Showtime kanalında başlayıp 2013 yılında sekizinci sezon ile final yapan dizinin 2021 yılının sonbaharında yeni bir sezon ile ekranlara döneceği açıklandı. Dizinin final sahnesi bizi asla tatmin etmemişti ve böyle bir sezona gerçekten ihtiyacımız vardı. Dexter’ın yeni sezonunda, başrol oyuncusu Michael C. Hall yine seri katil olarak kaldığı yerden devam edecek.

Eğer diziyi izlemediyseniz ve sosyal medyada sürekli konuşulan bu dizi neyin nesiymiş diyorsanız size kısaca dizi konusundan bahsedelim.

Dexter ve Hikayesi

Dizinin konusu, Dexter Morgan adlı bir seri katil üzerinden işleniyor. Karakterimiz, henüz 3 yaşındayken annesinin öldürülmesine şahit oluyor ve polis memuru Harry Morgan tarafından evlat ediniliyor. Evlat edinen ailenin bir de  Debra adında bir kızları var. Debra da dizinin en önemli karakterlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Harry Morgan, Dexter’in içindeki öldürme arzusunu çok erken dönemlerde keşfediyor ve onu bu durum için eğitiyor. Öldürme dürtüsünü baskılamayı ve suçlu insanlar üzerinde kullanmayı öğretiyor. Böylece Dexter, çeşitli suçlara sahip kişileri öldürerek hayatını sürdüren bir seri katil oluyor.

Sıradan Bir Hayat

Dexter Morgan polis departmanında kan sıçrama analizleri yapan sıradan biri gibi görünüyor. Ama bu mesleği seçmesinin önemli bir sebebi var. Suçlulara kolay ulaşabilmek, gerektiğinde delilleri ortadan kaldırabilmek ve tabii ki öldürme arzusuna yakışır bir meslek edinmek! İşini büyük bir keyifle yaptığını söyleyebiliriz 🙂

Dexter, her sabah ofistekilere donut dağıtıyor, herkesin seveceği türden bir iş arkadaşı imajı veriyor. Özel hayatında ise eşinden ayrılmış iki çocuklu bir kadın görüyoruz. Çocuklarla güzel vakit geçiren, sevgi dolu bir seri katil? Evet, bu karakter bize çok iyi bir insan olarak sunuluyor. Onunla empati yapar hale geliyoruz.

Aslında Morgan, babasının öğütlerine göre bir hayat yaşamaya çalışıyor. Dikkat çekmeden işlerini halledebilmesi için sıradanlığı yakalaması gerekiyor. Tabii işler bir yerden sonra farklı boyutlara ulaşacak ve heyecan yükselecek. Dexter bir gerilim ve gizem dizisi gibi görünse de dizide dram, suç, polisiye, kara mizah gibi birçok türü bulabilirsiniz.

Bakalım Dexter yeni sezonda beklentiyi karşılayabilecek mi…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir