BLOG

Sıra Dışı Komedi Sevenler İçin 8 Dizi Önerisi

Sıra dışı komedi sevenler için 8 dizi önerisi ile sizlerleyiz! Tıpkı hayatın içinde olduğu gibi büyük komedilerde büyük dramlar gizlidir. Bu yüzden en başarılı komedi dizilerinde de dram mutlaka yer alıyor. Şimdi size önereceğimiz diziler her ne kadar sizi güldürecek olsa da hayatınızdan kesitler bulacağınız duygusal sahnelere sahip. Lafı uzatmadan listemize geçelim;

SMILF

Sıra Dışı Komedi Sevenler İçin 8 Dizi Önerisi

SMILF, erken yaşta anne olan bir kadının, çocuğu ile olan hayat mücadelesini absürd olarak konu alıyor. 20’li yaşlarında olan Bridgette, hayalinin aşkını bulmak ve iyi bir işe sahip olmak ister. Ama genç yaşta anne olmasıyla birlikte hayallerine ulaşmakta zorluklar yaşar. 2 sezonluk dizinin her sezonunda 10 bölüm yer alıyor. Frankie Shaw tarafın yazılan ve yönetilen dizinin başrol karakteri Bridgette’yi yine  Frankie Shaw’ın canlandırdığını görüyoruz.

Raising Hope

Sıra Dışı Komedi Sevenler İçin 8 Dizi Önerisi

Raising Hope, sizi kahkahalara boğacak absürd bir komedi dizisi. Tuhaf olaylar yaşayan tuhaf bir ailenin içine dahil olacaksınız. 24 yaşındaki Jimmy henüz kendi hayatını bile şekillendirememiş saf bir karakterdir. Ancak bir gece seri katil olduğunu bilmediği bir kadını hamile bırakır ve ondan çocuğu olur. Böylece Jimmy ve onun eğlenceli ailesine minik bir üye katılır. Modunuzu yükseltecek, eğlenceli bir dizi arıyorsanız Raising Hope’a bir şans vermelisiniz.

My Mad Fat Diary

My Mad Fat Diary, Rae Earl’ün “My Mad Fat Teenage Diary” isimli kitabından senaryolaştırılmış bir dizi. Hikaye, 1996 yılında geçiyor ve Rae’nin birkaç aydır kaldığı klinikten çıkmasıyla başlıyor. Klinikte kaldığını arkadaşlarından gizleyen Rae buradan çıkmasına rağmen Kester isimli psikoloğu ile terapilere devam ediyor ve ara ara klinikteki arkadaşı Tix’i görmeye geliyor. Ve psikoloğunun ricası üzerine günlüğü yazmaya başlıyor. Dizide cinselliği keşfeden ve psikolojik sorunları ile boğuşan bir genç kızın hikayesini izliyorsunuz.

In My Skin

In My Skin Sıra Dışı Komedi Sevenler İçin 8 Dizi Önerisi

In My Skin, henüz 16 yaşında olan bir kızın okulda ve ailede yaşadığı problemlerine değiniyor. Okulda oldukça başarılı, kendine güvenen Bethan Gwyndaf adlı kız, bipolar annesi ve alkolik babasıyla uğraşırken arkadaşlarına karşı hayatını normal ve sorunsuz olarak gösteriyor. Yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen çevresinde yarattığı imajı bozmamak için mücadele ediyor. Komedi ve dramın harmanladığı bir dizi önerisi!

Kidding

Jim Carrey’nin başrolde olduğu Kidding dizisinde konu, çocuk programı sunucusu Mr. Pickles, Jeff Piccirillo’nun üzerinden işleniyor. Mr. Pickles milyon dolarlık bir kariyere adım atarken aile sorunları ve trajediler ile ilgilenmek zorunda kalıyor.

I Am Not Okay with This

I Am Not Okay with This

I Am Not Okay with This,  15 yaşında özel güçlere sahip olan Sydney adlı bir genç kızın hayatını anlatıyor. En yakın kız arkadaşına aşık olan Sydney, cinselliği yeni keşfetmektedir. Kendi içsel sorunlarına bir de ailesel problemler eklenince hayatı giderek zorlaşır.

New Girl

Sıra Dışı Komedi Sevenler İçin 8 Dizi Önerisi

New Girl, Jessica adında genç bir kadının üç erkeğin yaşadığı eve dördüncü ev arkadaşı olarak katılmasıyla başlar. Kendisini aldatan sevgilisinden yeni ayrılan Jessica,  yeni taşındığı evde ayrılık acısını dibine kadar yaşar. Zamanla güzel dostlukların kurulduğu evde kendinizi beşinci ev arkadaşı gibi hissedeceksiniz. Dizinin baş rollerinde Zooey Deschanel, Jake Johnson, Max Greenfield, Lamorne Morris ve Hannah Simone oynamaktadır.

The End Of The Fucking World

The End Of The Fucking World

The End Of The FuckingWorld, psikopat olduğundan emin olan 17 yaşındaki James adlı bir ergeni konu alıyor. Okulda tanıştığı havalı ve kendisi gibi tuhaf olan Alyssa adlı kız ile kara mizah dolu bir yolculuğa çıkarlar. Alyssa’nın gerçek babasını bulmak için çıktıkları yolda türlü aksilikler yaşarlar.Farklı komedi dizilerini sevenler için sıra dışı bir mizah dizi!

Dizi incelemelerimizi okumak isterseniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir