HABER

Cemil Şov Rotterdam Film Festivali’nde

Barış Sarhan’ın ilk uzun metrajlı filmi Cemil Şov, Uluslararası Rotterdam Film Festivali’ne katılıyor. Festivalde “Big Screen Competition” kategorisinde yarışacak olan filmin başrollerinde Ozan Çelik, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy ve Cezmi Baskın yer alıyor.

1-7 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan film festivali hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Cemil Şov Film Konusu

Aslında Cemil Şov filmi, Barış Sarhan’ın 2015 yılında yaptığı aynı isimli kısa filminden doğuyor. Kısa film, bir AVM’de güvenlik görevlisi olarak çalışan Cemil’in ayın elemanı olmak için sarfettiği boş çabalardan oluşuyor. Uzun metrajlı sinema filminde ise Cemil’in hayatı daha yakından ve detaylı şekilde ele alınıyor.

Cemil’in ünlü bir oyuncu olma arzusuyla sıra dışı yollara başvurması, beklenmedik olaylar silsilesini beraberinde getirerek filmi farklı bir boyuta taşıyor. Oyuncu olma konusunda obsesif derecesinde takıntılı olan bu adamın her türlü yolu denediği, komediden gerileme uzanan bir hikayeye şahit olacaksınız.

Cemil Şov Rotterdam Film Festivali'nde

Cemil, oyuncu olmak için çıktığı bu yolda eski bir Yeşilçam oyuncusu ile karşılaşacak ve aralarında tuhaf, karanlık bir bağ oluşacak. Cemil Şov ile Yeşilçam göndermeli, heyecan dolu, nefesleri kesecek bir film şöleni yaşayacağız gibi duruyor.

Film Yapım Süreci

Cemil Şov Rotterdam Film Festivali'nde

Cemil Şov filminin arka planında büyük bir emeğin olduğunu söylemeliyiz. Tabii ki her filmin yapım sürecinde zorluklar yaşanır ancak bu film için gerçekten büyük çaba harcandığını belirtelim. Barış Sarhan, bu film için 7 yıl çalıştı. Karakterlerden, mekanlara, sahne tasarımlarından çekim açılarına kadar filmin her ayrıntısını kendisi çizdi.

Barış Sarhan, Kültür Bakanlığı’ndan aldığı desteğin katkısıyla Cemil Şov’un çekimlerini tamamladı. Ancak kurgu, müzik, ses tasarımı, renk ve online işlemlerinin olacağı post-prodüksiyon aşaması için Fongogo’da bir kampanya başlattı. Burada istediği bütçede destek alan Sarhan, filmin tüm aşamalarını tamamalayarak gerçek bir başarıya imza attı.

Barış Sarhan Kimdir?

Barış Sarhan kimdir

Barış Sarhan, 2005 yılında Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında sanat yönetmeni ve grafik tasarımcı olarak çalışan Barış Sarhan, ilk kısa filmini 2009 yılında çekmiştir. “Terlik” adlı bu kısa film, Türkiye’nin en çok ödül alan kısa filmlerinden biri olmuştur.

Uzun metrajlı filmlere yönelmek isteyen Sarhan, 2012’de New York’a giderek New York Üniversitesi’nde sinema dersleri almış ve 2020 yılında ilk uzun metrajlı filmi olan Cemil Şov’u çekmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir