BLOG

Karantina Döneminde İzlemek için 10 Dizi Önerisi

Karantina dönemi için size 10 harika dizi önerimiz var! Tam kapanma kararıyla birlikte herkes evinde vakit geçirmek için dizi/film arayışına girdi. Eğer siz de ne izleyeceğinize henüz karar veremediyseniz listemize bir göz atın!

! Listede komedi, gizem, korku, suç gibi çok farklı kategorilerde diziler yer alıyor. Farklı kişi ve ruh hallerine hitap edeceğini düşünüyoruz 🙂

1) Vis a Vis

karantina dönemi için dizi önerisi vis a vis

Vis a Vis; İspanyol hapishanesinde geçen dram ve gerilim türünde bir dizi! Başlangıçta kurumsal dolandırıcılık suçuyla hapse giren Macarena Ferreiro’nun hayatını odağa alan dizi Zulema karakteriyle zirveye çıkıyor. 4 sezondan oluşan dizinin Vis a Vis: El Oasis adında 5.sezon niteliğinde bir devam serisi var. Keyifle izleyeceğiniz ve her karakteri analiz edebileceğiniz muhteşem bir dizi önerisi !

2) Fatma

karantina dönemi için dizi önerisi fatma dizisi netflix

Fatma dizisi, Netflix Türkiye’nin orjinal yapımlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. 27 Nisan itibariyle yayınlanan dizi şimdiden sosyal medyada popüler olmayı başardı. Burcu Biricik’in başrolde yer aldığı dizi, sıradan bir temizlikçi gibi görünen Fatma karakterinin başından geçen sıradışı hikayeleri konu ediniyor. Hapisten çıkan kocasının kaybolması üzerine Fatma onu aramaya koyulur ve bu süreçte bir seri katile dönüşür.

3) BoJack Horseman

bojack horseman karantina dizi önerisi

BoJack Horseman; 90’larda ünlü bir televizyon oyuncusu iken şimdilerde yıldızı sönmüş bir atın, Hollywood’da tekrar üne kavuşma çabasını konu alan bir animasyondur. Zekice kurgulanmış komedi sevenler için harika bir dizi önerisi ! Hayatın içinden birçok konuya dair göndermeleri bu animasyonda bulabilirsiniz.

4) Seinfeld

seinfeld

Seinfeld, Emmy Ödülü kazanmış, NBC televizyonunda 1989 – 1998 tarihleri arasında yayınlanmış bir Amerikan sitkomdur. Larry David ve Jerry Seinfeld tarafından yaratılmış dizinin başrol oyuncusu da Jerry Seinfeld olmuştur. Dizide, Jerry hayatını bir komedyen olarak kazanmaktadır. Evi, arkadaşları George, Elaine, ve Kramer tarafından sürekli ziyaret edilen bir “merkez” olma konumundadır. Günlük şeylerin mizahi açıdan tekrar ele alınışı ile bir komedi gösterisi ortaya çıkaran başarılı bir sitcom dizisidir.

5) Behind Her Eyes

behind her eyes

Behind Her Eyes, 2021 yılında yayınlanan psikolojik gerilim türünde bir mini dizidir. 6 bölümden oluşan dizide eşinden ayrılmış ve oğluyla yaşayan bir kadın olan Louise, patronu ile ilişki yaşamaya başlar. Patronu evli ve tuhaf bir adamdır. Rüyaları kontrol etmek gibi basit olaylar ile başlayan dizi son bölümlerde bambaşka bir hal alıyor. Aşk, korku ve ihanet üçgeninde gerçek hayata dair pek çok şey bulabilirsiniz.

6) Unorthodox

unorthodox

Unorthodox dizisi, dindar Yahudi bir topluluğun içinde yaşayan bir genç kadının mücadelesini konu ediniyor. Yaklaşık 50 dakikalık 4 bölümden oluşan bir mini dizidir. Yahudi topluluğundan biriyle evlenen Esther adlı genç kadın, istemediğiistemediği bir hayatı yaşamak zorunda kaldığı için oradan kaçmaya karar verir. Berlin’e kaçıp kendine yeni bir hayat kurmaya başlarken geçmişi onu bırakmayacaktır. Unorthodox her ne kadar karamsar ilerliyor gibi görünse de hayata dair bir umut kapısı aralıyor. 

7) Atypical

atypical

Atypical dizisi, 18 yaşında otizmli bir ergenin aile, okul ve aşk hayatına dair renkli bir konu akışında ilerliyor. Hem komedi hem de dramın birlikte işlendiği dizide empati yeteneğiniz zirveye ulaşabilir. Her açıdan dolu ve faydalı bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. Dizi ile ilgili detaylı inceleme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

8) Bodyguard

bodyguard dizi önerisi

Bodyguard, Londra Metropolitan Polis Teşkilatın’da Kraliyet ve Uzman Koruma Şubesi için çalışan, PTSD‘den muzdarip bir İngiliz Ordusu gazisi olan Polis Çavuşu David Budd’ın (Richard Madden) kurgusal karakterini konu alıyor. Politikasını hor gördüğü hırslı İçişleri Bakanı Julia Montague’in (Keeley Hawes) ana koruma görevlisi (PPO) olarak atanıyor. Siyasi konulara ek olarak aşk ve şehveti de işleyen dizi akıcı bir kurguya sahip.

9) Dexter

Eğer bugüne kadar Dexter’i izlemediyseniz tam kapanma döneminde mutlaka izlemelisiniz! Ya şimdi ya da hiç 🙂 8 sezondan oluşan dizinin başrolünde Dexter Morgan adlı bir seri katil yer alıyor. 2013 yılında 8.sezon ile kapanış yapan dizi bu yıl ekranlara yeniden dönüyor. Diziyle ilgili detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

10) Brookly Nine-Nine

brooklyn-nine-nine- dizi önerisi

Brooklyn Nine-Nine, polisiye komedi tarzında Amerikan yapımı bir televizyon dizisidir. Yüzbaşı Ray Holt, istediği her şeyi yapmaya alışmış yetenekli ama kaygısız bir dedektif olan Dedektif Jake Peralta’nın da dahil olduğu Brooklyn’in 99. bölgesini devralır. Jake, artık kurallara uymaya, bir takım oyuncusu olmaya alışmak zorunda kalır. Eğlenceli ve bol gülmeli dizi arayanlar için karantina dönemine yakışan bir dizi önerisi!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir