BLOG

Scarlett Johansson Filmleri – En İyi 10 Film Önerisi

Scarlett Johansson Filmleri arasından en iyileri sizler için derledik! Öncelikle az bilinen iki filmden başlayarak diğer başarılı filmlerinden bahsedeceğiz. Haydi başlayalım;

1) Ghost World – Hayalet Dünya (2001)

Scarlett Johansson Filmleri - En İyi 10 Film Önerisi

Ghost World, Enid ve Rebecca (Scarlett Johansson) adında iki yakın arkadaşın hiyakesini, kara mizah türünde anlatıyor. Film, 1993-1997 yılları arasında Clowes ve Zwigoff’un ortak yazdığı “Ghost World” adlı çizgi romandan uyarlanmıştır. Henüz liseden yeni mezun olan iki arkadaşın birlikte eve çıkma planları ile başlayan hikaye farklı yerlere sürükleniyor. Derin duygular barındıran, özgün bir film…

2) Lost In Translation – Bir Konuşabilse (2003)

Scarlett Johansson Filmleri - En İyi 10 Film Önerisi

Lost In Translation, Scarlett Johansson filmleri arasında popüler olmasa da en başarılı filmlerinden biridir. Filmde, viski reklamında oynayan Amerikalı yıldız Bob Harris (Bill Murray) ve Charlotte (Scarlet Johansson) arasındaki arkadaşlık anlatılıyor. İkisi de hayattan kopuk, kendine dahi yabancı bir hayat sürerken birbirlerinin hayatına anlam katmaya başlıyorlar. İşkolik eşiyle çıktığı iş seyahatinde tek başına otelde vakit geçirmek zorunda kalan Charlotte ile otelde reklam çekimleri için bulunmak zorunda kalan Bob’un ortak noktası; kalabalık içinde yalnızlık ve anlaşılmamak olacaktır.

3) Lucy (2014)

Lucy, Luc Besson’un yönettiği 2014 yapımı Fransız bilim kurgu filmidir. Standart bir insanın, beyninin yüzde 10’unu kullanabildiği sözde-teorisinden yola çıkarak, bu oranın artması durumunda elde edebileceği güçleri ve yapabileceklerinin sınırını sorgulayan bir film. Scarlett Johnsson filmleri arasında en bilinen filmlerinden biridir. Aksiyon ve heyecan sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film önerisi.

4) The Prestige – Prestij (2006)

Scarlett Johansson Filmleri - En İyi 10 Film Önerisi

Prestij filmi için yayınlandığı dönemden itibaren adından sıkça söz ettirmiş, kafa karıştırıcı ve zekice kurgulanmış bir başyapıt diyebiliriz. Scarlett Johansson filmde, Olivia Wenscombe karakterini canlandırıyor. Film, Christopher Priest’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır. Filmde, eskiden birlikte çalışan iki sihirbazın daha sonra rekabete ve hatta düşmanlığa dönüşen öyküsü anlatılıyor.

5) Barselona, Barselona (2008) 

Scarlett Johansson Filmleri - En İyi 10 Film Önerisi

Barselona, Barselona (Özgün adı: Vicky Cristina Barcelona), Oscarlı yönetmen Woody Allen‘ın yönettiği 2008 yapımı filmdir. Hikaye; birbirlerinden çok farklı karakterlere sahip olan Vicky ile Cristina (Scarlett Johansson) adlı iki gencin, yaz tatillerini geçirmek üzere İspanya’ya gitmesiyle başlar. Burada Juan Antonio adlı çekici bir sanatçı ve onun eski karısı Maria Elena ile tanışırlar. Vicky, evlenmek üzere olan muhafazakâr bir kadınken Cristina cinsel serüvenlere açık, özgür ruhlu bir kadındır. Vicky ve Cristina ile Juan Antonio arasında gelişen aşk ilişkisi sıra dışı sonuçlar doğuracaktır.

6) Girl With A Pearl Earring – İnci Küpeli Kız (2003) 

Scarlett Johansson Filmleri - En İyi 10 Film Önerisi

Girl with a Pearl Earring, yönetmeni Peter Webber olan 2003 yapımı film. Tracy Chevalier’in aynı adlı romanından Olivia Hetreed tarafından uyarlanmıştır. Film, Hollanda’da 1665 yılında geçmektedir. On yedi yaşındaki Griet (Scarlett Johansson) babasının bir iş kazası sonucu kör kalması nedeniyle ailesini geçindirmek için çalışmak zorunda kalır. Johannes Vermeer adlı bir ressamın evine hizmetçi olarak alınmasını ve sonrasında gelişen olayları konu alır.

7) Marriage Story (2019)

Marriage Story filminde Scarlett Johansson, boşanmak üzere olan Nicole karakterini canlandırıyor. Evlilikleri kötüye giden çiftin boşanma sürecinde yaşadıklarını ince detaylar ile anlatan çarpıcı bir film. Bir çocukları olan çift için boşanma süreci oldukça zorlayıcı geçecektir. Film, birçok dalda ödül almıştır.

8) Kabuktaki Hayalet – Gohst In The Shell (2017)

Scarlett Johansson Filmleri - En İyi 10 Film Önerisi

Kabuktaki Hayalet,aynı adlı Japon mangasından Jamie Moss, William Wheeler ve Ehren Kruger tarafından uyarlanan Amerikan bilim kurgu, suç ve aksiyon filmidir.  Binbaşı Mira Killian (Scarlett Johansson), korkunç bir kazadan kurtarılmış bir kadındır. Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamamaktadır ve tek bildiği bir ameliyat masasında uyandığı, bir doktorun ona kurtarıldığını söylediğidir. 

9) Match Point – Maç Sayısı (2005)

Match Point

Genç tenis eğitmeni Chris Wilton (Rhys-Meyers), zengin bir ailenin oğlu olan Tom’a verdiği özel dersler sayesinde yüksek sınıftan insanlarla yakınlaşma şansına sahip olur. Tom’un kız kardeşi Chloe ile flört ederken, onun büyüleyici güzelliğe sahip sevgilisi Nora’ya (Scarlett Johansson) aşık olur. İkisini zor bir seçim beklemektedir.

10) Avengers – Yenilmezler

Scarlett Johansson Filmleri - En İyi 10 Film Önerisi

Yenilmezler filmi, Marvel’in Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow karakterlerinden oluşuyor. Beklenmedik bir düşman, dünyanın güvenliğini tehdit etmeye başlar ve dünyayı korumak için bütün karakterler birlik olmak zorunda kalır. Aksiyon sevenler için muhteşem efektlerle dolu bir Scarlett Johansson filmi! Scarlett Johansson bu filmde, Natasha Romanoff / Black Widow rolünü canlandırıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir